Заміна літньої резини на зимову

Заміна літньої резини на зимову

Практично у всіх угодах зі страховими компаніями обов’язковою умовою є використання сезонних автошин. Це зовсім не дивно, адже коли середня температура повітря падає нижче +7 градусів за Цельсієм, літні автошини втрачають свою еластичність. В результаті цього погіршуються зчіпні властивості покришки і збільшується гальмівний шлях. Тому їздити при низьких температурах на літніх шинах дуже небезпечно.

Коли ж найкраще змінювати літню резину на зимову? Не варто чекати поки випаде перший сніг, а вже тоді поспіхом мчати на шиномонтаж. Зважаючи на конструктивні властивості зимових шин, спеціалісти та виробники радять робити це в період, коли середня температура повітря до 5-7 градусів за Цельсієм. Дотримання цієї рекомендації зробить ваш рух безпечним та перестрахує на випадок першого снігу.

Зимова резина має специфічну конструкцію – завдяки численним канавкам вона запобігає втраті щеплення на дорозі, покритій льодом чи снігом. Гумова суміш зимових покришок набагато м’якша, до її складу входить значна кількість натурального каучука, який має хороший показник еластичності та великий коефіцієнт тертя. Такі характеристики зимових шин дозволять їздити при низьких температурах та зимових опадах без шкоди для автошин та зайвого ризику.

Чимало водіїв часто вагаються, які шини обрати під час заміни літньої резини на зимову – традиційні чи шиповані. Якщо ви плануєте поїздки в основному по місту в умовах асфальто-бетонного покриття – оберіть традиційні автошини. Якщо ж ваші шляхи пролягатимуть в умовах складного заледенілого покриття – шиповані шини, ідеальний варіант для вашого автомобіля.

Вітчизняні автолюбителі та водії не завжди серйозно відносяться до сезонної заміни шин, однак статистика свідчить, що значна кількість ДТП трапилась саме через зношені або ж обуті не по сезону шини. Не потрібно вірити й міфам про те, що всесезонна резина – універсальна, і використовувати її можна в будь-який час. Якщо влітку чи навесні їздити з такими шинами – норма, то взимку це підвергає вас і ваших пасажирів великому ризику. Саме тому вчасна заміна резини на зимову – запорука вашої безпеки та комфорту на дорозі.

  • 23/10/2020
  • 796
telegramПідпишись

Будь в курсі усіх новин, акцій та знижок